Meerut, Uttar Pradesh
GST No. 09AALFT0908R1ZG
Approx. Rs 1,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Brand | Tirupati |
| Material | Brass |
| Finish / Color | Chrome Plated |
| O Ring Types | Synthetic |
| Electroplating Details Range | Nickel 8-10 MCR, Chrome 0.2-0.3 MCR |
| Finish | Chrome |
| Casting Thickness | 1mm |
| Size | 40mm |
Approx. Rs 1,100 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Mounting Type | Wall Mounted |
| Finish | Matt Black |
| Spout Type | Diverter Spout |
| Material | Brass Casted |
| Casting Thickness | 2.5mm |
| Electroplating Details Range | Nickel 8-10 MCR, Chrome 0.32-0.3 MCR |
| O Ring Types | Synthetic |
Approx. Rs 1,050 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Brass Casted |
| Casting Thickness | 2.5mm |
| Finish | Chrome |
| Electroplating Details Range | Nickel 8-10 MCR, Chrome 0.32-0.3 MCR |
| O Ring Types | Synthetic |
| Size | 40mm |
Explore More Products
© Tirupati Forgings. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited