Meerut, Uttar Pradesh
GST No. 09AALFT0908R1ZG
Approx. Rs 250 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Part Type | Divertor Handle |
| Material | Zinc |
| Size | 40 mm |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Mounting | Wall Mount |
| Finish | Chrome |
| Material Type | Zamac |
| Grade | 5 |
| Electroplating Details Range | Nickel 8-10 MCR, Chrome 0.2-0.3 MCR |
| Size Of Cartridge | 46mm |
Approx. Rs 250 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Product Type | Divertor Handle |
| Brand | Tirupati |
| Material | MS |
| Material Type | Zamac |
| Grade | 5 |
| Electroplating Details Range | Nickel 8-10 MCR, Chrome 0.2-0.3 MCR |
| Size Of Cartridge | 46mm |
| Manufacturer | Tirupati Forgings |
Approx. Rs 250 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Part Type | Divertor Handle |
| Material | Zinc |
| Size | 40 mm |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Mounting | Wall Mount |
| Finish | Chrome |
| Material Type | Zamac |
| Grade | 5 |
| Electroplating Details Range | Nickel 8-10 MCR, Chrome 0.2-0.3 MCR |
| Size Of Cartridge | 46mm |
Approx. Rs 250 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | 5 |
| Finish | Chrome |
| Electroplating Details Range | Nickel 8-10 MCR, Chrome 0.2-0.3 MCR |
| Brand | Tirupati |
Explore More Products
© Tirupati Forgings. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited